Open Letter to Congress

November 17, 2017 (updated)

Dear Members of the U.S. House of Representatives:

As members of the American design and construction industry, we are dedicated to tackling the challenging issues that threaten our planet by creating healthy, productive, and safe communities for all, today and in the future. We are on the front lines addressing climate change in a meaningful and impactful way, facing current issues such as energy efficiency, water conservation, sustainable land use, resiliency, and adaptive reuse. More can be and must be done.

We strongly support the bipartisan Climate Solutions Caucus and thank the following 62 representatives for their courage in working across party lines to find solutions to this urgent real-world challenge:

New York:
Chris Collins, R, 27th
John Faso, R, 19th
Peter King, R, 2nd
Tom Reed, R, 23rd
Elise Stefanik, R, 21st
Thomas Suozzi, D, 3rd
Claudia Tenney, R, 22nd
Nydia Velazquez, R, 1st
Lee Zeldin, R, 1st

Ohio:
David Joyce, R, 14th
Marcy Kaptur, D, 9th
Pat Tiberi, R, 12th

Oregon:
Earl Blumenauer, D, 3rd
Suzanne Bonamici, D, 1st

Pennsylvania:
Brendan Boyle, D, 13th
Matt Cartwright, D, 17th
Ryan Costello, R, 6th
Brian Fitzpatrick, R, 8th
Patrick Meehan, R, 7th

Utah:
Mia Love, R, 4th

Vermont:
Peter Welch, D, at large

Virginia:
Don Beyer, D, 8th
Barbara Comstock, R, 10th
Scott Taylor, D, 2nd

Washington:
Derek Kilmer, D, 6th
Dave Reichert, R, 8th

Wisconsin:
Mike Gallagher, R, 8th

Virgin Islands:
Stacey Plaskett, D, at large

California:
Pete Aguilar, D, 31st
Salud Carbajal, D, 24th
Anna Eshoo, D, 18th
Darrell Issa, R, 49th
Steve Knight, R, 25th
Alan Lowenthal, D, 47th
Jerry McNerney, D, 9th
Jimmy Panetta, D, 20th
Scott Peters, D, 52nd
Ed Royce, R, 39th
Mike Thompson, D, 5th
Juan Vargas, D, 51st
Mimi Walters, R, 45th

Colorado:
Mike Coffman, R, 6th

Connecticut:
Jim Himes, D, 4th
John Larson, D, 1st

Florida:
Charlie Crist, D, 13th
Carlos Curbelo, R, 26th
Ted Deutch, D, 22nd
Matt Gaetz, R, 1st
Brian Mast, R, 18th
Stephanie Murphy, D, 7th
Ileana Ros-Lehtinen, R, 27th

Illinois:
Rodney Davis, R, 13th
Daniel Lipinski, D, 3rd

Maryland:
John Delaney, D, 6th

Massachusetts:
Seth Moulton, D, 6th

Michigan:
Jack Bergman, R, 1st

Minnesota:
Rick Nolan, D, 8th

Nebraska:
Don Bacon, R, 2nd

Nevada:
Mark Amodei, R, 2nd

New Hampshire:
Annie Kuster, D, 2nd

New Jersey:
Josh Gottheimer, D, 5th
Leonard Lance, R, 7th

 

We are reaching out to encourage the remaining 379 House to join the Caucus as well to help face this unprecedented common challenge. We are finding that the rule requiring new Caucus members to join in pairs of one Republican and one Democrat is welcomed in an overwhelmingly positive way by the American people.

Of course, we would be pleased to join you and lend our expertise as needed to help move our communities forward in a healthy and prosperous way.

 

Thank you and sincerely,

1,473 Members of the American Design and Construction Industry

 

 

Alabama

Harry Louis Tooker III, Architecture, Mobile AL 36691

 

Alaska

Carlie Douglas, Architect, Anchorage AK 99503

 

Arizona

Aleks Webster, Architecture, Phoenix AZ 85032

Brad Pfahler, Architecture, Phoenix AZ 85044

Brian Ballard, Architect, Phoenix AZ 85012

Brian Farling, Architect, Tempe AZ 85282

Christiana Moss, Architect, Phoenix AZ 85018

Christopher Alt, Architect, Phoenix AZ 85018

Dulce Arambula, Architecture, Phoenix AZ 85006

Dusty Bodrero, Architect, Scottsdale AZ 85257

Edward Madison Jones, Architect, Phoenix AZ 85044

Gustavo Ramirez, Architectural Associate, Tucson AZ 85719

Harvey Bryan, Architect, Tempe AZ 85281

Hugh Mulligan, Graphic Designer and Furniture Designer, Phoenix AZ 85021

John Burcher, Architect, Tucson AZ 85719

Jonathan Bean, Assistant Professor of Architecture, Tucson AZ 85716

Kelly Bauer, Architect + Interior Design, Phoenix AZ 85023

Kelly Vanyo, Architecture, Phoenix AZ 85004

Logan Kelley, Architect, Scottsdale AZ 85251

Meghan Mulligan, Accountant, Phoenix AZ 85021

Paul Krucko, Architect and Business Owner, Scottsdale AZ 85258

Rebecca Gillogly, Architecture, Phoenix AZ 85012

Rob Paulus, Architect/Developer, Tucson AZ 85719

Shawn Swisher, Architectural Designer, Tempe AZ 85282

Timothy Keil, Architect, Phoenix AZ 85018

 

California

A George Beeler, Architect, Petaluma CA 94952

Abigail Hammett, Architect, Piedmont CA 94610

Adam Sharkey, Architect, Santa Barbara CA 93101

Adrianne Steichen, Architect, San Francisco CA 94117

Alan Burks, Architect, Long Beach CA 90802

Alex Ward, Architect, Santa Monica CA 90405

Amanda Taylor Snelson, Architect, Culver City CA 90232

Amy Valerio, Architect, San Francisco CA 94121

Andrea Cochran, Landscape Architect, San Francisco CA 94107

Andrew Faulkner, Architecture, San Francisco CA 94110

Angela Brooks, Architecture, Venice CA 90291

Anne Marie Burke, Executive Director, Arts Admin / Education, Venice CA 90291

Anthony Valerio, Architect, San Francisco CA 94121

April Palencia, Architect, Santa Barbara CA 93101

Audrey Stratton, Architect, San Diego CA 92127

Audrey Ruland, Designer, San Diego CA 92104

Barbara Shands, Architect, San Anselmo CA 94960

Ben Loescher, Architect, Pioneertown CA 92268

Benjamin Chuaqui, Architect, El Cerrito CA 94530

Benjamin Hidalgo, Architect, Los Angeles CA 90064

Bethany Wu, Lighting Designer, San Francisco CA 94122

Bing Guerin, Sustainability Consultant, San Diego CA 92104

Bradford Kelley, Designer, Los Angeles CA 90019

Brendan Kempf, Landcape Architect, Los Angeles CA 90026

Brian Davis, Architect, Culver City CA 90232

Brian Dougherty, Architect, Corona Del Mar CA 92625

Brian Meinrath, Environmental Design Consultant, San Francisco CA 94117

Brook Stevenson, UX Designer, San Francisco CA 94117

Candi Whitman, Office Manager, San Francisco CA 94109

Carol Reif, Architect, Lafayette CA 94549

Caroline Arpa, Architect, San Rafael CA 94901

Caroline Nassif, Architect, San Francisco CA 94117

Cassy Aoyagi, Sustainable Landscape Profession, Tujunga CA 91043

Charles Chambers, Architect, Los Angeles CA 90015

Chris Binger, Architect, San Diego CA 92126

Christian Dauer, Architect, San Francisco CA 94110

Christine Van Wagenen, Architect, San Francisco CA 94107

Christopher C. Deam, Architect, Mill Valley CA 94941

Claire Maxfield, Sustainability Consultant, Berkeley CA 94707

Clark Brockman, Architect, San Mateo CA 94401

Claudia Cleaver, Architect, Petaluma CA 94952

Corey Schnobrich, Architect, Oakland CA 94606

Cristina Angeles, Architect, San Diego CA 92110

Dan Brill, Architecture, Hermosa Beach CA 90254

Daniel Weaver, Architect, Sausalito CA 94965

Dave Intner, Architect, Ojai CA 93023

Dave Roche, Landscape Architect, Sonoma CA 95476

David Hecht, Architect, San Francisco CA 94117

David Solomon, Architect, Davis CA 95618

David VanHoy, Architect, Santa Ynez CA 93460

David Bushnell, Architect, San Francisco CA 94112

David Hecht, Architect, San Francisco CA 94133

Debra Sands, Architect, Dana Point CA 92629

Debra Sassenrath, Business Management - CFO in Architecture Field, Glen Ellen CA 95442

Denise Rocha, Architect, San Francisco CA 94107

Dennis Thompson, Architect, Santa Barbara CA 93109

Don Sluman IV, Architecture, San Francisco CA 94109

Drew Shula, Green Building Consultant, Pasadena CA 91101

Eden Ferry, Landscape Designer, Los Angeles CA 90033

Edward Huang, Planning & Architecture, Arcadia CA 91006

Edward Kaplan, Architect, Oakland CA 94610

Edward Kopelson, Architect, Orinda CA 94563

Eileen Thomas, Lighting Designer, Costa Mesa CA 92627

Elizabeth Radtke, Architect, Oakland CA 94609

Elizabeth Ranieri, Architect, San Francisco CA 94133

Ellise Gallagher, Architectural Designer, San Francisco CA 94110

Emily Pearl, Architect, San Francisco CA 94123

Emily Prouty, Architect, Berkeley CA 94703

Eric Lassen, Architect, Santa Barbara CA 93103

Erik Mar, Architect, Culver City CA 90232

Esmeralda Ward, Architecture, Glendale CA 91205

Evan McCurdy, Architecture, San Francisco CA 94110

Evan Rimoldi, Landscape Designer, San Francisco CA 94110

Evanne St. Charles, Historic Preservation, San Fernando CA 91340

Evelyn Lee, Design Strategist, Oakland CA 94612

Fiona O'Neill, Architect, The Sea Ranch CA 95497

Fred Pollack, Architect, San Francisco CA 94117

Fumiko Docker, Architect, San Francisco CA 94110

Gary Garcia, Landscape Designer, Los Angeles CA 90731

Gary Osterman, Architect, Berkeley CA 94710

Gavin McMillan, Landscape Architect, San Francisco CA 94107

Gerard Lee, Architect, El Sobrante CA 94803

Gita Dev, Architect, Woodside CA 94062

Gloria Lee, Architect, Pasadena CA 91105

Glynis Nakahara, Marketing Director, San Francisco CA 94127

Greg Laffen, Furniture Manufacturing, Cupertino CA 95014

Gwen Fuertes, Designer, San Francisco CA 94107

Heather Ruszczyk, Architect, San Diego CA 92116

Henry Buckingham, Architect, Los Angeles CA 90021

Henry Siegel, Architect, Emeryville CA 94608

Hilary Noll, Architect, Mill Valley CA 94941

Howard Wittausch, Architect, Santa Barbara CA 93102

Isabelle Duvivier, Architect, Venice CA 90291

J.T. Devine, Architect, Graton CA 95444

James Bill, Architect, Larkspur CA 94939

James Tanner, Architect, La Mesa CA 91941

Jasen Bohlander, Architect, San Francisco CA 94122

Jason Lorcher, Sustainability Engineer, Los Angeles CA 90016

Jeffrey King, Architect, Santa Barbara CA 93109

Jeffrey Kuruvilla, Architectural Designer, Irvine CA 92606

Jeffrey Long, Architecture, Sacramento CA 95833

Jeffrey Marsch, Architectural Designer, Berkeley CA 94708

Jeffrey Troutman, Architect, San Diego CA 92103

Jennifer Brodie, Architect, Berkeley CA 94703

Jennifer Redel, Architect, San Francisco CA 94122

Jessica Rafferty, Marketing, San Francisco CA 94117

John Kelley, Architect, Santa Barbara CA 93109

John Valle, Architect, Lake Forest CA 92630

John Westell, Architecture, San Francisco CA 94118

Jonathan Feldman, Architect, San Francisco CA 94118

Joseph King, Architect, Fremont CA 94555

Juan Carlos Ornelas, Architecture, Whittier CA 90603

Julia Cota, Architecture & Urban Designer, San Francisco CA 94107

Justine Mouron, Sustainability Coordinator, Culver City CA 90230

Kara Block, Architect, Culver City CA 90232

Kathleen Hallahan, Architect, San Diego CA 92101

Katie Reilly, Architecture, San Diego CA  92103

Kevin Carpenter, Architect, San Diego CA 92117

Kristen DiStefano, Sustainability Consultant, San Francisco CA 94118

Kushal Modi, Urban Designer, Oakland CA 94605

Lance Hosey, Architect, San Diego CA 92102

Laudan Siahpolo, Designer, San Francisco CA 94118

Laurie Barlow, Architect, South Pasadena CA 91030

Lawrence Scarpa, Architect, Los Angeles CA 90291

Lev Bereznycky, Architecture, San Francisco CA 94107

Lila Cohen, Architect, Berkeley CA 94708

Lilly Wellington, Architectural Designer, Felton CA 95018

Lisa Gimmy, Landscape Architect, Los Angeles CA 90066

Lise Matthews, Architect, Venice CA 90291

Luciana Arim, Project Manager, Walnut Creek CA 94598

Lucie Siggins, Landscape Designer, Santa Monica CA 90402

Madeline Gradillas, Architect, Oakland CA 94610

Margaret Alima Silverman, Architect, Santa Rosa CA 95405

Maria Gonzalez, Executive Assistant, Los Angeles CA 90026

Marilyn Standley, Architect, Sebastopol CA 95473

Marilyn Specht, Sustainability Consultant, San Francisco CA 94114

Marsha Maytum, Architect, San Francisco CA 94117

Megan Dougherty, Designer, Irvine CA 92612

Melissa Mickle, Director of Marketing/AEC Industry, Huntington Beach CA 92648

Mia Lehrer, Urbanist, Los Angeles CA 90027

Mic Patterson, Designer, Simi Valley CA 93063

Michael Bulander, Architect, South Pasadena CA 91030

Michael Kloefkorn, Architect, South San Francisco CA 94080

Michael Lehmberg, Architecture, Grass Valley CA 95949

Michael Smiley, Urban Designer, Nevada City CA 95959

Michael Lehrer, Architect, Los Angeles CA 90027

Michelle Ney, Architect, San Jose CA 95125

Michelle Chang, Architect, Richmond CA 94807

Mohamed ElSheikh, Architecture, Los Angeles CA 90017

Monica Oller, Architect, Los Angeles CA 90026

Nancy Roche, Landscape Designer, Sonoma CA 95476

Naomi Horowitz, Architect, Berkeley CA 94709

Nate Bisbee, Architect, Santa Rosa CA 95404

Nathan Swift, Architect, Pasadena CA 91105

Nicholas Galabov, Architect, Sacramento CA 95835

Noah Bentley, Architect, Sunnyvale CA 94087

Nonika Mascarenhas, Architect, Oakland CA 94611

Nour Kassam, Designer, Costa Mesa CA 92626

Peter Gang, Architect, Petaluma CA 94952

Peter Liang, San Francisco CA 94110

Philip Bona, Architecture, El Cajon CA 92021

Phoebe Schenker, Architect, Oakland CA 94612

Raphael Sperry, Architect, San Francisco CA 94131

Rebecca Rowney, Architect, Los Gatos CA 95030

Richard Stacy, Architect, San Francisco CA 94114

Robert Herman, Architect, San Francisco CA 94103

Robert Kupiec, Architect, Santa Barbara CA 93108

Robert Lamb, Architect, Los Angeles CA 90039

Roger Bennett, Architect, Los Angeles CA 90039

Ronald Sakal, Architect, Los Angeles CA 90035

Ryan Bostic, Architectural Designer, Los Angeles CA 90020

Ryan Barnacastle, Architecture, San Francisco CA 94123

Salvador Davila, Landscape Architect, Sonoma CA 95476

Saxon Gibbs, Environmental Designer, San Francisco CA 94117

Severine Secret, Interior Designer, Saratoga CA 95070

Shahriar Ahmadpour, Architect, Berkeley CA 94704

Shane Hendry, Architect, Oakland CA 94607

Sophia Zhang, Architectural Designer, San Francisco CA 94122

Stacey White, Architecture, San Luis Obispo CA 93401

Susette Naylor, Architect, Santa Barbara CA 93103

Susie Coliver, Architectural Design, San Francisco CA 94103

Tahmores Zandi, Architect, Los Angeles CA 90013

Tannar Whitney, Architect, Los Angeles CA 90041

Tatiana Builes, Homemaker, Los Angeles CA 90066

Therese Peffer, Architect, Pleasant Hill CA 94523

Thom Brajkovich, Architect, San Luis Obispo CA 93401

Thomas Morrison, Architect Retired, Santa Barbara CA 93109

Timothy Gemmill, Architect, San Francisco CA 94109

Timothy Pilla, Architecture, San Francisco CA 94131

Tina Shen, M.Arch Student, San Francisco CA 94107

Victoria Chu, Architectural Designer, Mountain View CA 94043

Walter Grey, Architect, Santa Barbara CA 93103

Wendy Sitler, Architect, Oakland CA 94611

William Leddy, Architect, San Francisco CA 94117

William Growdon, Architect, Ventura CA 93001

William Howard Wittausch, Architect and Civil Engineer, Santa Barbara CA 93105

Wyatt Frantom, Architect, Los Angeles CA 90071

Yong Kim, Landscape Architecture, Los Angeles CA 90033

 

Colorado

Anthony Hardman, Construction, Littleton CO 80128

Carson Shields, Architect, Denver CO 80220

Christine Riggs, Architect, Colorado Springs CO 80905

David Anderson, Architect, Golden CO 80403

Jonathan Elmore, Architect, Denver CO 80220

Kelly Minner, Architect, Denver CO 80238

Max Strang, Architect, Telluride CO 81435

Michael Holtz, Architect - Business Owner, Boulder CO 80305

Nathan Huyler, Architect, Wheat Ridge CO 80033

Tim Van Meter, Architect / Urban Designer, Denver CO 80202

 

Connecticut

Caitlin Toczko, Lighting Designer, New Haven CT 06511

Daniel Koenig, Environmental Designer, New Haven CT 06511

Eliza Valk, Landscape Architect, New Haven CT 06511

Elizabeth DiSalvo, Architect, Ridgefield CT 06877

George Knight, Architect, New Haven CT 06511

Laura Pirie, Architect, New Haven CT 06510

Lucas Wihlborg, Lighting Designer, Stratford CT 06614

Lynne Panagotopulos, Designer, New Haven CT 06512

Mark Loeffler, Sustainable Design Consultant, North Haven CT 06473

Marta Bouchard, Environmental Design, Easton CT 06612

Melissa Kops, Architecture, New Haven CT 06513

Michelle Miller, Architect, Meriden CT 06451

Rebecca Mintz, Lighting Designer, New Haven CT 06511

Sonya Hals, Architectural Designer, Hamden CT 06517

Steve Lewis, Architect, Thomp CT 06277

Zenobia Meckley, Landscape Architect, New Haven CT 06511

 

District of Columbia

Abigail Brown, Architect, Washington DC 20007

Adam Chamy, Architectural Designer & Visual Artist, Washington DC 20010

Cody McNeal, Architect, Washington DC 20020

Heather Jauregui, Architect, Washington DC 20011

Howard Hill, Architect, Washington DC 20024

Kailey Baker, Architect, Washington DC 20007

Robin McGrew, Architect, Washington DC 20015

Sheila Lee, Architect, Washington DC 20016

Susan Moores, Architect, Washington DC 20037

 

Florida

Amalia Bamis, Graduate Architect, Clearwater FL 33756

Carrie Cogsdale Romano, Architectural Associate, Orlando FL 32806

Joyce Owens, Architect, Ft Myers FL 33901

Noelle Haub, Retired, Coral Gables FL 33134

P.K. VanderBeke, Architect, Ft. Lauderdale FL 33308

Peter Horstman, Architect, Tampa FL 33605

Shaina Beaudoin, Student, Pompano FL 33068

Supradheep Kanthan, Architect, Boynton Beach FL 33473

Taryn Sabia, Architecture Professor, Tampa FL 33602

 

Georgia

Jennifer Foster, Architect, Savannah GA 31405

Jennifer Pindyck, Architect, Avondale Estates GA 30002

Lane M. Duncan, Architect and Professor, Atlanta GA 30306

Maryanne Lovejoy, Sales, LaGrange GA 30240

Monserrat Dominguez, Architect, Savannah GA 31401

Richard Bunn, Architect and Interior Architect, Atlanta GA 30306

Saxon Gibbs, Designer, Atlanta GA 30075

 

Hawaii

Amanda Cording, Low Impact Development Designer, Honolulu HI 96817

Ann Yoklavich, Architectural Historian, Honolulu HI 96815

Barbara Shideler, Architect, Honolulu HI 96816

Brian Strawn, Architect, Honolulu HI 96815

Joanna Griffith, Architect, Honolulu HI 96822

Karla Sierralta, Architect, Honolulu HI 96815

Melanie Islam, Architect, Honolulu HI 96822

Trina Evensen, Architecture Grad Student - Preservation Specialist, Honolulu HI 96744

 

 

Idaho

Jenna Carter, Landscape Architecture, Boise ID 83712

 

Illinois

Aaron Elswick, Urban Design, Chicago IL 60657

Aaron McManus, Talent Strategist for A/E/C and Design, Oak Park IL 60302

Adam Nault, Architectural Intern, Chicago IL 60613

Adam Tomski, Architect, Chicago IL 60654

Al Ochsner, Architect, Chicago IL 60647

Alan Barker, Architect, Chicago IL 60618

Alan James, Architect, Glen Ellyn IL 60137

Alex Wenstrup, Architect, Western Springs IL 60558

Alexander Raynor, Architect, Chicago IL 60654

Alexandra Schabel, Architect, Chicago IL 60614

Alexis Borrego, Student, Maywood IL 60153

Alina Tompert, Architect, Chicago IL 60601

Allan Gold, Architect & Structural Engineer, Chicago IL 60601

Allan Mellske, Interior Architect, Chicago IL 60618

Allison McSherry, Architect, Chicago IL 60625

Alloy Kemp, Engineer, Chicago IL 60611

Amanda Curlik, Architectural Designer, Chicago IL 60626

Amanda Lo, Architect, Chicago IL 60614

Amy Phillips, Architect, Naperville IL 60540

Amy Mangold, Architect, Chicago 60654

Anders Nereim, Architect, Chicago IL 60625

Andrew Balster, Architecture, Chicago IL 60654

Andrew Jaworski AIA, Architect, Chicago IL 60656

Andrew Witek, Architecture, Hickory Hills IL 60457

Andrew Vesselinovitch, Urban Planner and Architect, Chicago IL 60613

Andrew Spatz, Real Estate Developer, Evanston IL 60202

Aneesha Dharwadker, Lecturer / Architectural Designer, Urbana IL 61801

Angie Lee, Architect, Chicago IL 60616

Ann Panopio, Architect, Chicago IL 60618

Ann Alspaugh, Architect, Chicago IL 60628

Anna Jaworska, Architecture, Chicago IL 60613

Anne Cleary, Sales, Riverside IL 60546

Anne McGuire, Architect, Evanston IL 60201

Anthony Akindele, Architect, Chicago IL 60607

Anthony LoBello, Architect, Downers Grove IL 60516

April Hughes, Architect, Chicago IL 60654

Arathi Gowda, Environmentalist, Architect, Urban Planner, Chicago IL 60616

Aurelie Merle, Architect, Chicago IL 60657

Avraham Mor, Lighting Designer, Chicago IL 60657

Aylen Pacheco, Architecture Student, Chicago IL 60623

Beth Zacherle, Strategic Innovation Designer, Chicago IL 60647

Bethany Woodward, Graphic Designer, Chicago IL 60611

Bhargavi Thyagaraj, Architect, Chicago IL 60616

Blake Hageman, Architecture Student, Chicago IL 60616

Brad Lightner, Architect, Chicago IL 60625

Bradley McCauley, Landscape Architect, Chicago IL 60611

Brandy Koch, Architect, Chicago IL 60616

Branyo Dvorak, Architect, Riverside IL 60546

Bree Burkett, Interior Design, Des Plaines IL 60018

Brent Norsman, Architect, Chicago IL 60622

Brett Bunke, Architect, Chicago IL 60661

Brian Kidd, Architect, Chicago IL 60654

Brian Lee, Architect, Chicago IL 60601

Brian Miller, Architect, Chicago IL 60625

Brian Yeung, Energy Consultant, Chicago IL 60606

Brian Hirami, Architect, Chicago IL 60646

Bryan Bietsch, Student, Chicago IL 60616

Bryan Slonski, Architect, Glen Ellyn IL 60137

Camille Yu, Architect, Chicago IL 60647

Carl Giegold, Architecture, Evanston IL 60201

Carla Arroyo, Architecture, Chicago IL 60613

Carlo Salvador, Architect, Harwood Heights IL 60706

Carlos Flores, Architectural Designer, Chicago IL 60609

Carlos Ruiz, Architectural Designer, Chicago IL 60618

Catherine Truong, Architect, Chicago IL 60614

Catherine Baker, Architect, Chicago IL 60611

Charles Chambers, Architect, Chicago IL 60614

Charles Cunov, Architect, Chicago IL 60607

Charles Floramo, Architecture, Palos Hills IL 60465

Charles Pipal, Architect, Riverside IL 60546

Chauncey Hoffmann, Architect, Chicago IL 60607

Chelsea Medek, Architect, Chicago IL 60614

Chimaeze Chima, Junior Architect, Country Club Hills IL 60478

Chris Matus, Sales Sustainable Interior Pre Fab, Chicago IL 60654

Chris Hainer, Architecture, Chicago IL 60657

Christopher Amt, Architect, Chicago IL 60654

Chyanne Husar, Architect, Chicago IL 60608

Clayton Knapp, Architect, Chicago IL 60616

Connie Mahl, IT Manager, Mokena IL 60448

Corrine Madimenos, Architectural Designer, Chicago IL 60631

Crystal Barraza, Project Associate Architecture, Chicago IL 60629

Cynthia Gordon, Structural Engineering, Evanston IL 60201

D. Trent Zilmer, Architect, Chicago IL 60622

Dan Wheeler, Architect, Chicago IL 60614

Dane Rausch, Architect, Chicago IL 60660

Daniel Jimenez, Architect, Chicago IL 60615

Daniela Fitzgerald, Architect, Chicago IL 60641

Danielle Young Brawner, Interior Designer, Champaign IL 61822

Danish Nawab, Architectural Design, Des Plaines IL 60016

David Blanco, Architectural Designer, Hickory Hills IL 60457

David Brost, Architect, Deerfield IL 60015

David Dankert, Architect, Evanston IL 60202

David Fleener, Architect, Chicago IL 60637

David Galloway, Architect, Evanston IL 60201

David Haymes, Architect, Chicago IL 60654

David Kennedy, Architect, Oak Park IL 60302

David Mann, Architect, Oak Park IL 60304

David Mulder, Architect, Chicago IL 60661

David Urschel, Architect, Chicago IL 60614

David Roberts, Architect, Wilmette IL 60091

David Pollard, Architect, Riverside IL 60546

David Pinson, Interior Design Innovation Specialist, Chicago IL 60610

David Walczyk, Architect, Chicago IL 60616

Deborah Doyle, Architect, Chicago IL 60607

Debra Contreras AIA, Real Estate Development, Chicago IL 60646

Delph Gustitus, Architect, Chicago IL 60618

Denise Arnold, Architect, Highland Park IL 60035

Difei Yao, Architect, Chicago IL 60657

Don Semple, Architect, Chicago IL 60618

Donald Shapiro, Architect, Chicago IL 60607

Drew Stanley, Designer, Chicago IL 60642

Eduardo Bodmer, Architect, Chicago IL 60645

Edward Peck, Architect, Chicago IL 60640

Edward Evanich, Architect, Wilmette IL 60091

Eileen Mix, Architect, Elk Grove Village IL 60007

Ekta Wali, Architect, Chicago IL 60616

Elizabeth Becker, Architectural Business Development Associate, Chicago IL 60610

Elizabeth Chaban, Architect, Chicago IL 60603

Elizabeth Hitchcock, Architect, Lake Bluff IL 60044

Elizabeth Nowicke, Architecture, Chicago IL 60607

Elizabeth Potokar, Interior Designer, Chicago IL 60611

Elizabeth Roberts, Sustainability Consultant, Wilmette IL 60091

Ellen Grimes, Assistant Professor Architecture, Chicago IL 60608

Ellen Dickson, Architect, Genview IL 60025

Elliott Dudnik, Architect, Evanston IL 60202

Emily Ray, Architect, Chicago IL 60622

Emily Tjeerdsma, Architect, Chicago IL 60614

Eric Leonardson, Artist/Educator, Chicago IL 60626

Erich Stenzel, Architect, Chicago IL 60614

Erin Masters, Interior Architecture, Chicago IL 60640

Erin Burk, Architecture, Chicago IL 60640

Ernesto Zuniga, Architect, Cicero IL 60804

Esther Hah, Architecture, Chicago IL 60642

Evan Watson, Architecture, Chicago IL 60653

Evan Robeck, Architecture, Chicago IL 60616

Folarin Ijelu, Architect, Chicago IL 60657

Frank Michalski, Architect, Chicago IL 60647

Fred Brandstrader AIA, Architecture / Real Estate, Oak Park IL 60304

Frederick Grier, Architect, Chicago IL 60647

Geoff Hoffman, Architect, Chicago IL 60640

Geoffrey Hoffman, Architect, Chicago IL 60640

George Halik, Architect, Evanston IL 60201

George Phillips-Sorich, Architect, Kenilworth IL 60043

Gera Feigon, Architect, Chicago IL 60657

Geraldine H Kelley, Architect, Chicago IL 60614

Giovanni Cabrales, Architect, Chicago IL 60616

Gracia Maria Shiffrin, Architect, Chicago IL 60660

Grant Gibson, Architect, Chicago IL 60647

Grant Mosey, Project Manager + PhD Student, Champaign IL 61820

Grant Uhlir, Architect, River Forest IL 60305

Greg Tamborino, Architect, Chicago IL 60660

Greg Howe, Chicago IL 60654

Gregory Alpers, Architect, Palos Park IL 60494

Gregory Grunloh, Architect, Aurora IL 60503

Gregory Klosowski, Architect, Oak Park IL 60302

Gregory Williams, Architect, Evanston IL 60202

Gwenyth Sword, Architectural Engineering, Chicago IL 60616

Habib Ansari, Architecture Student, Chicago IL 60616

Hailey Arterburn, Structural Engineer, Chicago IL 60614

Hannah Cusick, Landscape Architect, Evanston IL 60202

Hans Thummel, Architect, Chicago IL 60611

Hans Papke, Architect, Chicago IL 60654

Hao Phung, Architect, Chicago IL 60654

Harold Skulte, Design Director, Chicago IL 60615

Harry Hunderman, Architect, Evanston IL 60201

Heather Schmitz, Executive Assistant, Chicago IL 60613

Heather Salisbury, Architect, Chicago IL 60642

Heidrun Hoppe, Architect, Evanston IL 60201

Helen Kessler, Architect and Sustainability Consultant, Chicago IL 60613

Homa Ghaemi, Structural Engineer, Wilmette IL 60091

Hope Dinsmore, Architect, Chicago IL 60625

Howard Ellegant, Architect, Evanston IL 60202

Hyerim Kang, Architectural Designer, Chicago IL 60605

Ian McEntee, Architect, Chicago IL 60625

Ian McDonnell, Architect, LaGrange IL 60525

Isabel Meyers, Student, Chicago IL 60616

J Michael Kilpatrick, Architect, Chicago IL 60610

Jaben Temple, Junior Architectural Professional, Chicago IL 60611

Jack Murchie, Architect, Chicago IL 60622

Jack Weiss, Architect, Evanston IL 60202

Jacob Gay, Architect, Chicago IL 60616

Jacqueline Twardowski, Architect, Chicago IL 60657

Jacqueline Clawson, Architect, Northbrook IL 60062

Jacquelyn Raines, Marketing, Chicago IL 60657

Jade Boudreaux, Architecture, Chicago IL 60657

Jaime Torres, Architect, Chicago IL 60618

Jaime Magaliff, Design Professional, Chicago IL 60654

James Baird, Architect, Chicago IL 60657

James Harbacek, Technical Specification Writer, Downers Grove IL 60515

James Jobes, Architect, Chicago IL 60618

Jamie Cook, Architect, Chicago IL 60647

Jan Blok, Structural Engineer, Deerfield IL 60015

Janet Caponigro, Interior Designer, Naperville IL 60565

Jason Kocher, Architect, Chicago IL 60607

Jason Kubichan, Architect, Chicago IL 60601

Jason Roberts, Architect, Chicago IL 60647

Jason Shepard, Architecture & Design Marketing, Chicago IL 60622

Jason Rostar, Design Technology, Naperville IL 60565

Jason Fisher, Architect, Chicago IL 60614

Jay Keller, Architect, Chicago IL 60647

Jeff Bone, Architect, Chicago IL 60657

Jeff Kocinski, Architect, Chicago IL 60642

Jeffrey Flemming, Architect, Rockford IL 61108

Jeffrey Trost, Landscape Architecture, Chicago IL 60626

Jennifer Stanovich, Architect, Chicago IL 60654

Jennifer Vogel, Architect, Chicago IL 60613

Jennifer Park, Architecture, Chicago IL 60610

Jennifer Cooper, Architect, Chicago IL 60618

Jennifer Esposito, Interior Designer / Sales, Oak Park IL 60304

Jenny Lewis-Jones, Interior Designer, Chicago IL 60647

Jenny Valle, Interior Architect, Arlington Heights IL 60005

Jessica Helbling, Architect, Villa Park IL 60181

Jessica Saravia, Architect, Evanston IL 60201

Jessica James, Interior Designer, Lombard IL 60148

Jillian DeCoursey, Architect, Chicago IL 60615

Jing Yang, Designer, Chicago IL 60610

Jinwoo Jang, Architect, Glen Ellyn IL 60137

Jody Buell, Architect, Chicago IL 60611

Joe Villanti, Architect, Chicago IL 60630

John Campbell, Junior Architect, Chicago IL 60622

John Clark, Architect, Chicago IL 60647

John Janda, Architect, Chicago IL 60647

John Kelly, Architect, Chicago IL 60625

John Knuteson, Architecture, Chicago IL 60647

John Leano, Architecture Graduate, Chicago IL 60630

John Nelson FAIA, Architect, Chicago IL 60614

John Schmidt, Architect, Arlington Heights IL 60005

John Testa, Architecture, Chicago IL 60611

John Zacherle, Architect, Chicago IL 60647

John Albrecht, Architect, Northbrook IL 60062

John Pasowicz, Architectural Designer, Chicago IL 60647

John Burjek, Architecture, Oak Park IL 60523

Jon McNeely, Architect, Chicago IL 60640

Jon Salzmann, Architect, Chicago IL 60611

Jon Gately, Designer, Oak Park IL 60302

Jonathan Boyer, Architect, Chicago IL 60614

Jose M Quintero, Student, Chicago IL 60608

Joseph Gonzalez, Architect, Chicago IL 60657

Joseph Luzio, Architect, Arlington Heights IL 60004

Joseph Stypka, Architect, Chicago IL 60641

Joseph Barba, Architecture Student, Lombard IL 60148

Josh Mings, Architect, Chicago IL 60647

Joy Meek, Architect, Chicago IL 60647

Juan Carlos Perez, Architect, Chicago IL 60657

Julia Wheeler, Architect, Chicago IL 60604

Julie Bujnowski, Architect, Chicago IL 60657

Julie Melidis, Human Resources, Riverside IL 60546

Kaitlin Hiestand, Interior Designer, Forest Park IL 60130

Kara Boyd, Architecture, Chicago IL 60605

Karen Fippinger, Finance & Administration Manager, Chicago IL 60640

Karen Kalmek, Entrepeneur in Design, Evanston IL 60202

Karen Mozer, Designer, Chicago IL 60611

Karin Lucas, Architect, Chicago IL 60637

Karla Uyehara, Architect, Chicago IL 60618

Kassidy Weaver, Architecture Student, Champaign IL 61820

Kate Lengacher, Architect, Chicago IL 60642

Kate Tans, Architect, Chicago IL 60654

Katherine Bajor, Architectural Marketing Director, Chicago IL 60664

Katherine Darnstadt, Architect, Chicago IL 60661

Katherine DeLacey, Architecture, Chicago IL 60614

Katherine Trainer, Accountant, Chicago IL 60601

Kathleen Birk, Architecture Student, Chicago IL 60616

Kathleen Trujillo, Student, Chicago IL 60602

Kathleen Truong, Architect, Evanston IL 60201

Kathleen Maciejko, Architect, Crestwood IL 60445

Kathryn Quinn, Architect, Chicago IL 60657

Kaya Doyle, Architect, Lake Zurich IL 66647

Keith Ginnodo, Architect, Arlington Heights IL 60004

Keith Knapp, Architect, Hinsdale IL 60521

Kelsey Kaplan, Designer, Chicago IL 60618

Ken Circo, Architect, Riverside IL 60546

Kenneth Lee, Architect, Chicago IL 60618

Keven Graham, Landscape Architect, Wheaton IL 60189

Kevin Boyer, Architect, Evanston IL 60202

Kevin Greene, Theatre Consultant, St Charles IL 60174

Kevin O'Connor, Architect, Downers Grove IL 60515

Kevin Taylor, Architect, Chicago IL 60654

Kevin Kosciulek, Architecture Student, Chicago IL 60616

Kevin M. Klimek, Sr. Project Architect, Chicago IL 60654

Kimberly Nigro, Architect, Chicago IL 60641

Krista Neerdaels, Interior Designer, Chicago IL 60657

Krista Simons Gliva, Architect, Evanston IL 60202

Kurt Ziegel, Architect, Chicago IL 60613

Landry Root, Architect, Chicago IL 60661

LaSundra Brown, Electrical Engineer, Country Club Hills IL 60478

Laura Hochuli, Architect, Chicago IL 60614

Laura Niekamp, Architectural Project Administrator, Chicago IL 60611

Lauren Kottis, Architect, Chicago IL 60613

Lauren Shelton, Architect, Chicago IL 60656

Lauren Dellinger, Architect, Chicago IL 60613

Laurie Marston, City Planner, Highland Park IL 60035

Laurie Schwalb, Architect, Chicago IL 60613

Lawrence Randall Buescher, Architect, Chicago IL 60616

Lazarus Swamidoss, Architect, Chicago IL 60616

Lee Schwerin, Architect, Evanston IL 60201

Lenore Weiss, Architect, Chicago IL 60610

Linda Stephens, Marketing, Oak Park IL 60301

Lindsey Telford, Architecture, Chicago IL 60614

Lindy Collett, Architecture, Champaign IL 61821

Lisa Elkins, Architect, Chicago IL 60614

Lisa Ross, Account Manager, Park Ridge IL 60068

Lisa Feingold, Fundraising, Oak Park IL 60301

Liza Camacho, Architect, Chicago IL 60632

Loren Johnson, Architecture, Chicago IL 60625

Lori Schimpf, School Clerk, Chicago IL 60631

Louisa Carnovale, Architect, Chicago IL 60654

Luis Collado, Architect, Chicago IL 60610

Luis Monterrubio, Urban Planner & Architect, Chicago IL 60640

Luis Del Rincon, Architect, Chicago IL 60605

Luke Smolinski, Construction, Chicago IL 60657

Lynne Dearborn, Architect, Champaign IL 61821

Lynsey Sorrell, Architect, Chicago IL 60618

Malyadri Sreyasi Kommana, Architect, Chicago IL 60616

Manuel Hernandez, Architect, Chicago IL 60625

Marco Gutierrez, Architect, Chicago IL 60606

Marcus McLin, Architect, Chicago IL 60615

Marcus Powell, Architect, Chicago IL 60625

Margaret McCurry, Architect, Chicago IL 60611

Marge Ramirez, Accountant, Bolingbrook IL 60490

Maria Pellot, Architect, Chicago IL 60610

Marissa McKee, Interior Designer, Chicago IL 60610

Mark Sexton, Architect, Chicago IL 60613

Mark Stenftenagel, Design, Elmhurst IL 60126

Mark Benner, Architect, Northbrook IL 60062

Martin Klaeschen, Architect/Professor, Chicago IL 60622

Martin Rauber, Architecture Student, Chicago IL 60657

Marty Sandberg, Architect, Chicago IL 60613

Mary Brush FAIA, Architect, Chicago IL 60618

Mary Collins, Architect, Lake Bluff IL 60044

Mary Ward, Architect, Winnetka IL 60093

Matt Hopper, Structural Engineer, Chicago IL 60622

Matt Scott, Architect, Chicago IL 60611

Matthew Barrett, Architect, Chicago IL 60657

Matthew Larson, Architecture, Deerfield IL 60015

Matthew McGrane, Architect, Chicago IL 60612

Matthew Stymiest, Architecture, Chicago IL 60601

Matthew Wylie, Architect, Deerfield IL 60015

Matthew Grynevich, Architectural Engineer, Chicago IL 60616

Maureen Blossfeld, Architect, Chicago IL 60613

Maya Bird-Murphy, Architecture, Chicago IL 60618

Meghan Brown, Project Manager, Chicago IL 60613

Melissa Aust, Architecture, Chicago IL 60647

Melissa Bogusch, Architecture, Oak Park IL 60302

Mia DiMeo, Marketing, Chicago IL 60622

Micah Stanley, Architect, Chicago IL 60660

Michael Jividen, Architect, Chicago IL 60654

Michael Kelly, Architect, Evanston IL 60202

Michael Kinsella, Architect, Chicago IL 60645

Michael Lombard, General Contractor, Palos Heights IL 60463

Michael Ryan, Architect, Chicago IL 60622

Michael Wilkinson, Architect, Chicago IL 60613

Michael Glynn, Architect, Wilmette IL 60091

Michael Conners, Builder Developer, Chicago IL 60615

Michelangelo Sabatino, Architect and Educator, Riverside IL 60546

Michele McKay, Landscape Architect, Chicago IL 60640

Michelle Ryland, Architect, Chicago IL 60642

Michelle Halle Stern, Consultant, Chicago IL 60641

Mick Champayne, Experience Designer, Chicago IL 60647

Mike Jackson, Architect, Springfield IL 62704

Mike Twaddell, Businessman, Evanston IL 60201

Mircea Eni, Designer, Chicago IL 60614

Mohammad Kassem, Architect, Chicago IL 60605

Mohammad Hossein Abbasi, Architect, Chicago IL 60616

Monica Chadha, Architect, Oak Park IL 60302

Montgomery St Peter, Interior Designer, Chicago IL 60640

Nabil Zahrah, Architect, Chicago IL 60647

Nathan Casteel, Architect, Chicago IL 60618

Nathan Kipnis, Architect, Highland Park IL 60035

Nathaniel Hollister, Architect, Chicago IL 60604

Neal David, Architect, Chicago IL 60660

Neil Schoof, Architect, Chicago IL 60622

Nicole Ellis Semple, Architecture, Chicago IL 60618

Nicole Tabata, Architect, Chicago IL 60611

Niloofa Ashtiani, Architect, Champaign IL 61802

Nina Cackovic, Architect, Chicago IL 60616

Noah Cahan, Architect, Chicago IL 60622

Nootan Bharani, Architect, Chicago IL 60608

Odile Compagnon, Architect, Chicago IL 60659

Paola Gomez-Pineiro, Architect, Chicago IL 60614

Parahita Ricci, Architect, Chicago IL 60660

Parker Brock, Project Manager, Chicago IL 60622

Patrick Brown, Architect, Chicago IL 60647

Patrick Danaher, Architect, Chicago IL 60622

Paul Aubin, Consultant, Oak Lawn IL 60453

Paul Steinbrecher, Architect, Evanston IL 60202

Paul Tebben, Architecture, Chicago IL 60657

Paul Hydzik, Architectural Photographer, Chicago IL 60626

Paul Tebben, Architecture, Chicago IL 60657

Paula Lutz, Interior Design, Chicago IL 60618

Peter Exley, Architecture, Chicago IL 60610

Peter Hayes, Architect, LaGrange Park IL 60526

Peter Leoschke, Architect, Mount Prospect IL 60056

Peter Shannon, Architect, Chicago IL 60611

Peter Stutz, Architect, Chicago IL 60613

Peter Randolph, Architect, Chicago IL 60640

Philip Castillo, Architect, Chicago IL 60601

Philip Hamp, Architect, Chicago IL 60614

Philip Schmidt, Architect, Chicago IL 60622

Philip Stott, Architect, Chicago IL 60613

Phillip Brown, Marketing, Chicago IL 60615

Phillip Miller, Architectural Assessments/ Technical Due Diligence, Chicago IL 60613

Rachael Frank, Architectural Designer, Chicago IL 60610

Rachel Oleinick, Architect, Chicago IL 60625

Randall Bees, Architect, Glendale Heights IL 60139

Raymond Dwyer, Architect, Chicago IL 60640

Rebecca Greenberg, Architectural Designer, Chicago IL 60613

Rebecca Liddy, Architecture, Chicago IL 60622

Reyes Sanchez, Architecture, Chicago IL 60605

Richard Ach, Construction Management, Chicago IL 60643

Richard Dore, Sales Executive, Oak Park IL 60302

Richard Master, Woodstock IL 60098

Rinda West, Landscape Designer, Chicago IL 60618

Ripal Patel, Architect, IL Wheaton IL 60187

Robert Harris, Architect, Chicago IL 60608

Robert Natke, Architect, Evanston IL 60201

Robert Schlorff, Student, Philo IL 61864

Robert Sierzega, Architect, Chicago IL 60660

Robert Vagnieres, Architect, Chicago IL 60608

Robert Webber, Architect, Chicago IL 60654

Robert Sierzega, Architect, Chicago IL 60660

Roberto Seif, Strategic Innovation Designer, Chicago IL 60546

Robin Whitehurst, Architect, Villa Park IL 60181

Rodrigo Garcia Gutierrez, Architect, Chicago IL 60622

Roger Gregory, Project Accountant, Chicago IL 60610

Romina Tonucci, Architect, Oak Park IL 60304

Ron Elkins, Architect, Chicago IL 60614

Ron Harrison, Architect, Chicago IL 60626

Ross Holden, Architect, Chicago IL 60660

Ryan Ornberg, Architecture, Chicago IL 60610

Saesha Rushing, Student, Tinley Park IL 60477

Sai Abhignan Godha, Architect, Chicago IL 60616

Sally Riessen Hunt, Architect, Chicago IL 60631

Sam Marts, Architect, Chicago IL 60647

Samantha Dobrusin, Architect, Chicago IL 60614

Samantha Rich, Architect, Chicago IL 60640

Samantha Snodgrass, Architecture, Chicago IL 60622

Sanford Gorshow, Architect, Chicago IL 60611

Sara Lundgren, Architect, Chicago IL 60647

Sara Torres, Student Architect, Chicago IL 60616

Sarah Thompson, Architect, Chicago IL 60622

Sarah Wood, Architect, Chicago IL 60647

Saravana Vennelakanti, Architectural Designer, Aurora IL 60502

Scott Cherney, Architect, Downers Grove IL 60516

Scott Pfeiffer, Acoustics Consultant, Downers Grove IL 60515

Scott Rappe, Architecture, Chicago IL 60622

Scott Shust, Architectural Senior Project Coordinator, Chicago IL 60614

Sean Kinzie, Architect, Chicago IL 60641

Seanna Walsh, Architect, Chicago IL 60614

Sergio de los Reyes, Architect, Evanston IL 60201

Seven Santucci, Architect, Chicago IL 60661

Seychelle Reed, Architect, Chicago IL 60654

Shabbir Chandabhai, Architect, Chicago IL 60612

Shaily Rungta, Sustainability Professional, Chicago IL 60661

Sharon Perrino, Interior Designer, Evanston IL 60201

Shirin Reklaoui, Architect, Evanston IL 60202

Siamak Mostoufi, Architect, Evanston IL 60202

Silja Yanz, Interior Designer, Springfield IL 62704

Simon Cygielski, Architectural Design, Chicago IL 60630

Simon Lazar, Architect, Chicago IL 60613

Skylar Moran, Architect, Chicago IL 60654

Sloan Lavery, Architect, Chicago IL 60601

Spencer Olsufka, Architectural Designer, Chicago IL 60622

Stefani Whalen, Interior Designer, Elgin IL 60124

Stephanie Denny, Engineering, Chicago IL 60614

Stephen Kern, Architect, Chicago IL 60630

Stephen Knutson, Architect, Millbrook IL 60536

Stephen Pack, Architect, Oak Park IL 60302

Steve Saunders, Architect, Chicago IL 60601

Steven Montgomery, Architecture, Chicago IL 60607

Steven Weiss, Architect, Chicago IL 60657

Susan King, Architecture, Chicago IL 60607

Susan Rundle, Architect, Evanston IL 60201

Susan Lin, Architect, Oak Park IL 60302

Susan Conger-Austin, Architect, Chicago IL 60610

Sydney Brown, Architect, Chicago IL 60614

Terence Moeller, Architect, Palos Heights IL 60463

Terri Johnson, Architect, Chicago IL 60614

Terry McDonald, Structural Engineer, Aurora IL 60503

Thomas Collier, Architect, Chicago IL 60622

Thomas Harboe, Architect, Chicago IL 60614

Thomas Kikta, Architect, Chicago IL 60607

Tim Zelazny, Architect, Chicago IL 60614

Todd Hill, Technology Consultant, Aurora IL 60504

Tom Jacobs, Architect, Riverside IL 60546

Tom Zintl, Architect, Chicago IL 60607

Tom Zurowski, Architect, Chicago IL 60611

Travis Soberg, Architect, Chicago IL 60604

Victor Jimenez, Architect, Chicago IL 60607

Walter Street III, Principal Architect, Oak Park IL 60301

Wanessa Vovola, Construction, Chicago IL 60622

Warren Skipper, Architecture, Chicago IL 60636

William Mcguire, Architecture Student, Park Ridge IL 60068

William Emmick, Architect, Chicago IL 60618

William Sturm, Architect, Lake Forest IL 60045

Yugene Cha, Architect, Chicago IL 60654

Zachary Clark, Architect, Chicago IL 60647

Zahyr Siddiqi, Architect / Urban Planner, Bolingbrook IL 60440

Zheng Hu, Architecture Student, Chicago IL 60605

Zurich Esposito, Executive Director, AIA Chicago, Chicago IL 60625

 

Indiana

Adam Lavey, Architect, Portage IN 46368

Brian Hobbs, Architect, Noblesville IN 46062

James Hoch, Architect, Fort Wayne IN 46807

Jenna Hoch, Intern Architect, Fort Wayne IN 46807

Jonathon Geels, Landscape Architect, South Bend IN 46628

Lawrence Zimmer, Designer, Michigan City IN 46360

Linh Ngo, Architecture, Fort Wayne IN 46802

Meg McCauley, Administrative Assistant, Fort Wayne IN 46805

Nathaniel Theising, Draftsman, Indianapolis IN 46219

Philip Bachman, Architect, Hebron IN 46341

 

Iowa

Michael Broshar, Buckingham IA 50612

 

 

Kansas

Hans Nettelblad, Architecture, Overland Park KS 66207

Miranda Schmidt, Landscape Architect, Lawrence KS 66044

Richard McDermott, Architect, Fairway KS 66205

 

Kentucky

Jonathan Ruiz, Architecture, Lexington KY 40517

Melinda Joseph-Dezarn, Architect, Lexington KY 40509

Michael Hogan, Architect and Sustainability Coordinator, Lexington KY 40502

 

Louisiana

Kathleen Birk, Architecture Student, Slidell LA 70461

Tracie Ashe, Architect, New Orleans LA 70117

 

Maine

John Priestley, Architect, Rockport ME 04856

Nancy Barba, Architect, Portland ME 04103

Philippe Kaplan, Architect, Falmouth ME 04105

 

Maryland

Alan Feinberg, Planner and Urban Designer, Frederick MD 21701

Chris Parts, Architect, Towson MD 21204

Elizabeth Meyers, Architectural Intern, Cockeysville MD 21030

Michael Dolce, Architect, Forest Hill MD 21050

Mohammad Saleem, Architect, Columbia MD 21044

Ronit Eisenbach, Architecture Professor, Takoma Park MD 20912

Thomas Wallof, Architect, Silver Spring MD 20910

Tifany Manion, Business Manager, Rockville MD 20850

Zachary Souders, Architecture, Ellicott City MD 21043

 

Massachussetts

Andrea Love, Architect, Cambridge MA 02139

Anthony Rash, Designer, Jamaica Plain MA 02130

Caroline Havey, Sustainable Design Consultant, Jamaica Plain MA 02130

Carolyn Day, Architect, Watertown MA 02472

Cheryl Tougias, Architect, Milton MA 02186

Christiane Perrin, Engineer, Hopkinton MA 01748

Christopher Mackey, Building Scientist, Boston MA 02115

Christopher Schaffner, Mech. Engineer - Sustainable Design Consultant, Concord MA 01742

Claes Andreasen, Architect, Medford MA 02155

Cynthia Panagore Griffin, Architect & Lawyer, Milford MA 01757

Dani Garber-Letitia, Architectural Designer, Boston MA 02134

David Stirling, Architect, Winchester MA 01890

Debora Harrison, Radiology, Ipswich MA 01938

Elias Logan, Architecture, Cambridge MA 02138

Elizabeth A. Stifel, Architect, Boston MA 02130

Emily Kruse, Architectural Designer, Cambridge MA 02138

Evie Athanasi, Architecture, Boston MA 02118

Gabriela Baierle-Atwood, Architect, Chelsea MA 02150

Gail Sullivan, Architect, Jamaica Plain MA 02130

Gretchen Neeley, Architect, Boston MA 02118

Ian Kenney, Architect, Cambridge MA 02139

Irene Kang, Architect, Cambridge MA 02141

Jalisa Joyner, Architect, Boston MA 02118

James Batchelor, Architect, Brookline MA 02446

James Vogel, Architect, Boston MA 02132

Jean Carroon, Architect, Somerville MA 02144

Jennifer Hoerig, Graphic Designer, Medford MA 02155

Jody Chan, Architect/Designer, Cambridge MA 02139

John Cole, Architect, Arlington MA 02474

Josiah Stevenson, Architect, Cohasset MA 02025

Justin Mello, Project Manager, Concord MA 01742

Karno Widjaja, Architectural Designer, Somerville MA 02143

Kate Bubriski, Architect, Cambridge MA 02140

Katherine Schneider, Architect, Boston MA 02128

Katie Wirtz, Architect, Jamaica Plain MA 02130

Kevin Minster, Architect, Roslindale MA 02131

Kezia Ofiesh, Landscape Architect, Cambridge MA 02129

Kim Richards, Engineering, Sudbury MA 01776

Kristin Poch, Design, Wellesley MA 02482

Lane Raffaldini Rubin, Arch. and Landscape Architectural Designer, Somerville MA 02143

Lori Ferriss, Architect, Roslindale MA 02131

Luisel Zayas, Designer, Boston MA 02114

Maneesh Dwivedi, Architect, Acton MA 01720

Marija Ilic, Architect, Brookline MA 02445

Mary Lydecker, Landscape Architect, Cambridge MA 02139

Maryam Eskandari, Architecture | Educator, Cambridge MA 02138

Matthew Soule, Landscape Architect, Medford MA 02155

Michael LeBlanc, Architect, Boston MA 02111

Michael Munn, Sustainability Consultant, Cambridge MA 02140

Michael Davis, Architect, Boston MA 02132

Nader Tehrani, Professor, Boston MA 02118

Nancy Neville, Accountant, Arlington MA 02476

Natalie Matt, Interior Designer, Cambridge MA 02138

Nicole Kielty, Architect, Roxbury Crossing MA 02120

Nicole Sakr, Designer, Watertown MA 02472

Paul Miller, Architect, Cambridge MA 02138

Paul Raymer, Building Science Teacher, Falmouth MA 02540

Peter Belford, Architect, Arlington MA 02476

Peter Papesch, Architect & Educator, Boston MA 02115

Peter Atwood, Design Educator and Consultant, Chelsea MA 02150

Philippe Genereux, Architect, Boston MA 02110

Rebecca Bachand, Landscape Architect, Dedham MA 02026

Richard Ow, Business Analyst, Needham MA 02492

Riddhi Sanghvi, Architect, Brighton MA 02135

Robert Main, Architect, Brookline MA 02445

Robyn Reed, Landscape Architect, Cambridge MA 02138

Ryab Montoni, Consultant + Project Manager, Cambridge MA 02139

Sally Li, Landscape Designer, Boston MA 02115

Sayo Okada, Architect, Belmont MA 02478

Scott Geiger, Landscape Architecture, Roslindale MA 02131

Sherif Anis, Architect, Waltham MA 02452

Sylvia Mihich, Architect, Lexington MA 02421

Thomas Harden, Architect, Lexington MA 02421

Tina Soo Hoo, Architect, Needham MA 02492

Tom Huth, Architect, Brookline MA 02445

Wagdy Anis, Architect, Waltham MA 02452

William Ruhl, Architect, Watertown MA 02472

Wulff Piotraschke, Architect, Boston MA 02127

Zhanina Boyadzhieva, Architecture, Boston MA 02111

 

Michigan

Andrew Kandalec, Architectural Intern, Ludington MI 49431

Austin Hurrell, Student, Macomb MI 48044

Courtney Sturgis, Architecture Student, Saint Johns MI 48879

Drew Eder, Student, Big Rapids MI 49307

Dylan Masko, Architecture Student, Gaylord MI 49735

Elaine Munn, Architecture and Sustainable Design, Big Rapids MI 49307

Elizabeth Sauve, Architectural Designer, Ann Arbor MI 48103

Emily Wojcik, Certified Nursing Assistant, Macomb MI 48044

Ilene Tyler, Architect, Ann Arbor MI 48104

Jacob Simon, Student, Big Rapids MI 49307

Janelle Schmidt, Architecture, Ferndale MI 48220

Jason Novotny, Architect, Kalamazoo MI 49008

Jeremy Nafus, Information Technology, Royal Oaks MI 48073

Kshipra Rele, Architect, Rochester Hills MI 48309

Marta Von Holtz, Architecture, Construction Management Student, Holland MI 49424

Mickayla Crandall, Architecture Student, Big Rapids MI 49307

Samantha Doherty, Architecture, Royal Oak MI 48073

Taha Suhrawardy, Bloomfield Hills, Bloomfield Hills MI 48304

 

Minnesota

Aksel Coruh, Architect, St Louis Park MN 55416

Amber Hill, Landscape Architecture, Saint Paul MN 55114

Benjamin Tillman, Architect, Minneapolis MN 55413

Brett Gustafson, Architect, Minneapolis MN 55401

Brian Olsen, Landscape Designer, Minneapolis MN 55404

Bryan Gatzlaff, Architect, Mahtomedi MN 55115

Carly Coulson, Architect, Duluth MN 55802

Dale Forsberg, General Contractor, Minneapolis MN 55416

Douglas Gerlach, Architect, Minneapolis MN 55406

Edward Eichten, Architect, Minneapolis MN 55413

Gary Heppelmann, Construction Project Executive, Apple Valley MN 55124

James Miles, Minnetonka, Minnetonka MN 55305

Jennifer Yoos, Architect, Minneapolis MN 55406

Kathryn Myhre, Architect, Minneapolis MN 55401

Kevin Ellingson, Architect, Minneapolis MN 55404

Laura Kamin-Lyndgaard, Landscape Architect, Minneapolis MN 55418

Matthew Tierney, Architect, Minneapolis MN 55413

Nathan Knutson, Architect, Northfield MN 55057

Nicholas Wallin, Architect, Minneapolis MN 55406

Nicolle VanWie, Architect, Minneapolis MN 55415

Paul Yaggie, Architect, Eden Prairie MN 55346

Sara Curlee, Architect, Saint Paul MN 55116

Stefan Helgeson, Architect and Landscape Architect, Edina MN 55410

Tate Walker, Architect, St. Paul MN 55101

Tatiana Murphy, Construction Project Manager, Minneapolis MN 55442

Ted Redmond, Architect, Maplewood MN 55109

Tracy Hayek, General Contractor, Minneapolis MN 55430

Tyson McElvain, Architect, St, Paul MN 55105

 

 

Mississippi

Emily Roush-Elliott, Architect, Greenwood MS 38930

Michael Heule, Architecture, Kansas City MS 64112

 

Missouri

Brandon Wlosinski, Virtual Design and Construction Manager, Kansas City MO 64105

Dominique Davison, Architect, Kansas City MO 64112

Douglas Grimm, Architect, Saint Louis MO 63123

Douglas Hantak, Sr. Project Manager - Facades, Imperial MO 63052

Kyle Nottmeier, Architect, St. Louis MO 63122

Lucy Williams, Architect, St. Louis MO 63139

Mary Ann Lazarus, Architect, Saint Louis MO 63108

Michael Lischer, Architect, Valley Park MO 63088

Michael Heule, Architect, Kansas City MO 641122

Nick Peckham, Architecture, Columbia MO 65201

Tom Redel, Electrician, St. Louis MO 63116

 

Nebraska

Amy Dishman, Interior Designer, Lincoln NE 68502

Thomas Trenolone, Architect / Designer, Omaha NE 68116

 

Nevada

Colin Franzen, Architect, Reno NV 89503

Dante Amato, Architect, Las Vegas NV 89123

Rick Van Diepen, Architect, Las Vegas NV 89169

 

New Hampshire

Alyssa Murphy, Architect, Portsmouth NH 03801

Caroline Corriveau, Architecture, Manchester NH 03104

Christopher Williams, Architect, Meredith NH 03253

David Ely, Architect, New Boston NH 03070

Elizabeth Nguyen, Architectural Designer, Dover NH 03820

James Petersen, Mechanical Engineer, Portsmouth NH 03801

John Hession, Architectural Journalist, Dorchester NH 03266

Kate Hartnett, Geographer, Deerfield NH 03037

Monica Lehner, Conservationist, Greenfield NH 03047

Sean Landry, Architect, Alton NH 03809

Sheldon Pennoyer, Architect, Greenfield NH 03047

 

New Jersey

Alexandra Pollock, Architect, Cranford NJ 07016

Ali Mahjouri, Architect, Jersey City NJ 07306

Anna Gibertini, Marketing/Communications Coordinator, Jersey City NJ 07306

Atilio Leveratto, Architect, Paterson NJ 07502

Carol Hsiung, Architect, Millburn NJ 07041

Caroline Hancock, Architect, Princeton NJ 08540

Ciro Fraschilla, Architect, Rutherford NJ 07070

David Del Vecchio, Architect, Cranford NJ 07016

Devanshi Dadia, Environmental Designer, Jersey City NJ 07310

Gerard Geier, Architect, Cranbury NJ 08512

Gina Bocra, Architect, Jersey City NJ 07302

Kimberley Petredis, Interior Designer, Jersey City NJ 07304

Luis Bustamante, Architect, Jersey City NJ 07304

Megan Pritts, Architectural Designer, Princeton NJ 08542

Peter Olney, Architect, Hoboken NJ 07030

Phil Gilbert, Designer, Maplewood NJ 07040

Pratik Raval, Climate Engineer, Jersey City NJ 07310

Veronica Binnix, Architect / Designer, Jersey City NJ 07302

 

New Mexico

Garrett Smith, Architect - Developer, Albuquerque NM 87104

Gayla Bechtol, Architect, Santa Fe NM 87505

Jonathan Whitten, Architect, Las Vegas NM 87701

Matthew Cooper, Graduate Student in Architecture, Albuquerque NM 87106

Mike Halcom, Sustainability Consultant, Albuquerque NM 87104

Robert Cole, Architect (retired), Rio Rancho NM 87124

Wayne Lloyd, Architect, Santa Fe NM 87505

 

New York

Alex Cornelius, Architect, Sunnyside NY 11104

Alicia Koledin, Architectural Marketer, New York NY 10035

Amanda Coen, Landscape Architecture, Brooklyn NY 11221

Amy Shell, Architect, New York NY 10037

Anahita Bradberry, Admin, Brooklyn NY 11225

Aube Jolicoeur-Esposito, Architect, New York NY 10013

Barak Pliskin, Architect, Brooklyn NY 11238

Beau Rhee, Designer & Sustainability Consultant, New York NY 10023

Benita Welch, Architect, Brooklyn NY 11230

Bernardo Deschamps, Junior Architect, New York NY 10032

Bijan Haghnegahdar, Architecture, Brooklyn NY 11218

Brian Strydom, Architecture, Astoria NY 11103

Bruce Fowle, Architect, New York NY 10128

Cara Dorney, Architectural Technology Consultant, Astoria NY 11102

Carmi Bee, Architect, Brooklyn NY 11217

Catherine Joseph, Architect, New York NY 10011

Chris Garvin, Architect / Sustainability Expert, New York NY 10036

Christopher Phillips, Architect, Brooklyn NY 11201

Christos Constantinou, Architect, New York NY 10011

Cory Rouillard, Architect, Sunnyside NY 11104

Craig Graber, Architect / Sustainability Consultant, Brooklyn NY 11238

Cristina Rodriguez-Vazquez, Designer, New York NY 10028

Daniel Chilcote, Interior Designer, New York NY 10032

Daniel Kaplan, Architect, New York NY 10003

Daniel Schmitt, Architecture, Baldwin NY 11510

Daniel Henkel, Architect, New York NY 10018

David Wallance, Architect, Brooklyn NY 11201

David Aboyoun, Architecture and Design, New York NY 10031

David DeBoy, Architect, Buffalo NY 14214

Dennis Rijkhoff, Architect, New York NY 10003

Dyana Berthaud, Architect, Jamaica NY 11432

Elisheva Levi, Architect, Brooklyn NY 11229

Elizabeth Rice, Architect, New York NY 10011

Elyse Engelhardt, Business Manager, New York NY 10003

Emily Billheimer, Architect, Brooklyn NY 11201

Eric Olsen, Landscape Architect, New York NY 11238

Eric Gering, Architect, New York NY 10019

Erik Olsen, Engineer, New York NY 10028

Eugene Lee, Architect, New York NY 10031

Francis Pitts, President, Troy NY 12180

Frank Lindemann, Architecture, Brooklyn NY 11215

Franz Safford, Engineer, Tivoli NY 12583

Geffen Oren, Sustainability Consultant, Brooklyn NY 11213

Ginnie Rodriguez, Executive Assistant to Architect, Bronx NY 10459

Grace Friedhoff, Architecture, New York NY 10033

Heidi Blau, Architect, Brooklyn NY 11201

Henry Pemberton, Architect, New York NY 10011

Henry Smith-Miller, Architect, New York NY 10013

Ilana Judah, Architect, Brooklyn NY 11217

Isabella Joseph, Architecture Student, New York NY 10027

Jacqueline Miro-Abreu, Designer, New York NY 10013

Jeffrey Chusid, Architect Planner Educator, Ithaca NY 14850

Jennifer Chalos, Environmental Designer, Brooklyn NY 11231

Jennifer Wu, Marketing Manager, New York NY 10001

Jethro Rebollar, Architect, New York NY 10027

Jillian Puszykowski, Landscape Architecture, Brooklyn NY 11218

Jim Bushong, Architect, Brooklyn NY 11220

Jodi Smits Anderson, Architect and Sustainability Director, Albany NY 12203

Johanna Grazel, Architect, New York NY 10014

John Pinegar, Architecture, Yonkers NY 10705

Joseph Pikiewicz, Architect, Brooklyn NY 11215

Joseph Salvo, Engineer, New York NY 10119

Juan De Marco, Architecture, Astoria NY 11106

Junko Nakagaw, Architect, New York NY 10039

Justin Holdahl, Architect, Brooklyn NY 11231

Justyna Mrowiec-Chun, Interior Design, New York NY 10038

Katie Devlin, Architect, New York NY 10016

Kimberly Neuhaus, Architect, Brooklyn NY 11215

Kira Gould, Writer / Communications Consultant, New York NY 10023

Lance Brown, Architect, New York NY 10011

Larry Jones, Environmental Design Consultant, New York NY 10003

Laura Veit, Graduate Student, New York NY 10027

Lawrence Friedberg, Architect, Highland NY 12528

LeeAnne Brafford, Interior Designer, Sunnyside NY 11104

LeeAnne Rickey, Interior Designer, Sunnyside NY 11104

Leonid Kravchenko, Architect, Brooklyn NY 11224

Lucas Cascardo, Architect, Pleasantville NY 10570

Mario Menendez, Architect, Brooklyn NY 11215

Mark Nusbaum, Architect, New York NY 10011

Martina Grilec, Marketing Assistant in Climate Engineering Office, Brooklyn NY 11209

Mary Meehan, Graphic Designer / Artist, Brooklyn NY 11215

Matt Kirkham, Architect, New York NY 10024

Matthew McMahon, Architect and Landscape Architect, Brooklyn NY 11217

Matthew Viederman, Architect, Brooklyn NY 11205

Melissa McMillan, Interior Design, New York NY 10011

Mercedes Armillas, Architect, Brooklyn NY 11216

Meta Brunzema, Architect, New York NY 10018

Michael Esposito, Environmental Designer, New York NY 10013

Michael Goldblum, Architect, Bronx NY 10471

Michael Syracuse, Architect, Brooklyn NY 11205

Michael Esposito, Architecture, New York NY 10013

Nadia Samuelson, Architect, Brooklyn NY 11238

Nancy Rankin, Preservation Architect, New York NY 10011

Natalia Valencia, Architect, New York NY 10005

Nicholas Coffee, Architect, Brooklyn NY 11215

Nicholas Reiter, Designer, New York NY 10004

Nico Kienzl, Sustainability Consultant, Floral Park NY 11001

Patrick Koch, Architect, New York NY 10033

Richard Vosko PhD Hon AIA, Catholic Clergy, Clifton Park NY 12065

Roksolana Florko, Accountant, Astoria NY 11102

Ronnette Riley, Architect, New York NY 10001

Ross Brady, Architecture, New York NY 11103

Rufei Wang, Environmental Designer, New York NY 10000

Samuel Brissette, Architecture, New York City NY 10035

Samuel Schmitz, Architect, Brooklyn NY 11201

Sara Caples, Architect, New York NY 10017

Sebastian Snyder, Architect, Brooklyn NY 11215

Seema Pandya, Designer, Brooklyn NY 11238

Shalini Abeyaratne, Architect, New York NY 10024

Sheena Zhang, Architect, New York NY 10009

Signe Nielsen, Landscape Architect, New York NY 10013

Sonya Kuo, Architect, New York NY 10025

Sophia Buffara, Architect, New York NY 10024

Steve Mielke, Architect, Brooklyn NY 11201

Stuart Basseches, Architect, Sag Harbor NY 11963

Suzanne Wertz, Architect, New York NY 10025

Thaddeus Lampa, Architect, New York NY 10009

Thierry Paret, Architect, New York NY 11435

Tiffany Urosa, Architect, Richmond Hill NY 11418

Tom Anesta, Studio Manager, Brooklyn NY 11205

Varun Kohli, Architect, New York NY 10018

Veronica Kan, Architect, New York NY 10013

William Ryall, Architect, Orient NY 11957

William B. Millard, Architecture Journalist, New York NY 10003

Ye Zhang, Architect, Brooklyn NY 11201

 

North Carolina

Christopher Ford, Associate Architect, Greensboro NC 27410

Frederick Doolittle IV, Technician, Durham NC 27701

James Grady, Architect, Raleigh NC 27605

Mary M Reardon, Designer, Winston Salem NC 27101

Norbert Lechner, Architect, Chapel Hill NC 27516

Robert Sotolongo, Architect, Durham NC 27701

Susan Straw, Architecture, Durham NC 27705

Walter McKinnon, Architect, Greenville NC 27858

 

Ohio

Andrew Glass, Architect, Cincinnati OH 45212

Anthony Bandy-Zalatoris, Architect, Cleveland Heights OH 44118

Carl Sterner, Designer, Cincinnati OH 45223

John McCreery, Architect CPHC, Beavercreek OH 45431

Joseph Power, Architect, Cincinnati OH 45223

Maria Bergh, Architect, Cincinnati OH 45244

Mark Mistur, Architect, Kent OH 44240

Matthew Schottelkotte, Architect, Cincinnati OH 45208

Megan Dixon, Architecture Student, Columbus OH 43206

Megan Dixon, Architecture Student, Columbus OH 43206

 

Oklahoma

Connie Scothorn, Landscape Architect, Oklahoma City OK 73102

Elizabeth Pearcy, Architect, Nichols Hills OK 73116

Kaley Blackstock, Sustainability Consultant, Tulsa OK 74105

Katelyn Bell, Interior Designer, Norman OK 73072

Lee Fithian, Architecture, Norman OK 73072

Meghan Robinson, Intern Architect, Oklahoma City OK 73112

Stephanie Pilat, Professor, Norman OK 73019

 

Oregon

Aaron Schalon, Architect, Portland OR 97209

Alec Holser, Architect, Lake Oswego OR 97034

Alexandria Lin, Architect, Portland OR 97239

Allyson Pease, Architecture, Beaverton OR 97008

Ben Rippe, Architect, Milwaukie OR 97222

Benjamin Wolk, Architect, Corvallis OR 97333

Bethany Gelbrich, Architect, Corbett OR 97019

Brian Hoeft, Architecture, Portland OR 97206

Brian Schroeder, Landscape Architecture, Portland OR 97219

Charles Dorn, Architect, Portland OR 97225

Chris Roberts, Architect, Portland OR 97213

Christopher Deel, Architect, Eugene OR 97401

Colleen Wolfe, Landscape Architecture, Portland OR 97213

Copeland Downs, Architectural Designer, Portland OR 97217

Cory Hawbecker, Architect, Portland OR 97221

Dan Davis, Architecture, Portland OR 97217

Daniel Fougere, Architecture, Portland OR 97202

Dave Otte, Architect, Portland OR 97209

David McCarthy, Architect, Portland OR 97202

Duncan Kerst, Architect, Portland OR 97214

Edward Running, Architect, Portland OR 97211

Ellen Krusi, Designer, Milwaukie OR 97222

Emily Dawson, Architect, Portland OR 97214

Gregory Flinders, Architect, Portland OR 97221

Haleigh Sandri, Architecture, Portland OR 97218

Ian Gelbrich, Architect, Corbett OR 97019

James Meyer, Architect, Portland OR 97239

Jan Fillinger, Architect, Eugene OR 97405

Jason Manson, Architect, Milwaukie OR 97267

Jeri Tess, Interior Designer, Portland OR 97225

John Reynolds, Architect and Professor, Eugene OR 97403

John Shorb, Architect, Portland OR 97215

Jon Styner, Architect, Tigard OR 97224

Karen Ryan, Designer and Project Manager, Portland OR 97229

Karen Lange, Architect, Portland OR 97232

Ken Klos, Architect, Portland OR 97212

Kerry Knauss, Architecture, Portland OR 97220

Kyle Burns, Architect, Portland OR 97217

Lale Ceylan, Architectural Intern, Portland OR 97209

Lauren Loosveldt, Architect, Portland OR 97209

Leah Macaulay, Interior Design/ Architecture, Portland OR 97214

Leslie Boll, Brand Designer, Milwaukie OR 97267

Lindsay Whitis, Architect, Portland OR 97214

Lloyd Douglas, Architectural Intern, Gaston OR 97119

Louise Foster, Designer, Portland OR 97213

Loy Rusch, Architect, Portland OR 97219

Lynn Hilbert, Architect, Hillsboro OR 97123

Marilee Hanks, Landscape Architecture, Portland OR 97219

Mark Perepelitza, Architect, Portland OR 97209

Melinda Miller, Acoustical Consultant, Portland OR 97203

Melisse Kuhn, Project Manager, Portland OR 97214

Michael Gorham, Architect, Portland OR 97216

Michael Yun, Landscape Architect, Portland OR 97217

Michael Great, Architect, Portland OR 97223

Mike Manzi, Architect, Portland OR 97219

Molly Culbertson, Architectural Designer, Portland OR 97213

Nancy Cheng, Architecture Professor, Eugene OR 97402

Nancy Merryman, Architect, Portland OR 97214

Nate Wood, Architect, Portland OR 97209

Nathan Good, Architect, Salem OR 97302

Nicholas Hemmer, Architect, Portland OR 97213

Nicholas Hoch, Architect, Portland OR 97214

Nicole Allen, Marketing & Communication / Architecture, Portland OR 97212

Pat Sanchez, Business Manager, Portland OR 97221

Paul Wroblewski, Landscape Architecture, Portland OR 97214

Paul Hydzik, Architectural Photographer, Portland OR 97220

Phillip Lopez, Architect, Portland OR 97219

Rachel Zanetti, Architectural Designer, Portland OR 97232

Richard Balkins, Architecture, Astoria OR 97103

Samuel Rosenthal, Designer, Gresham OR 97030

Sarah Larsen, Architect, Portland OR 97218

Saundra Stevens, Executive Director AIA NWPR, Portland OR 97232

Scott Mooney, Architect, Portland OR 97205

Sean Murphy, Architecture, Portland OR 97206

Sophia Tan, Architecture, Portland OR 97204

Stanley Honn, Architect, Eugene OR 97401

Stefana Bela, Interior Designer, Portland OR 97213

Sterling Rung, Landscape Architecture, Portland OR 97209

Susan Gust, Architect, Portland OR 97217

Susan Johnson, Marketing, Portland OR 97213

Tim Baker, Architect, Portland OR 97206

Troy Erickson, Architecture, Portland OR 97210

Tyson Staab, Architect, Portland OR 97210

William Quillin, Architect / Building Plans Examiner, Portland OR 97229

Yony Cohen, Architect, Portland OR 97202

Zeljka Carol Kekez, Urban Designer, Portland OR 97225

Pennsylvania

Andrew George, Architect, Pittsburgh PA 15227

Anne Chen, Architect, Pittsburgh PA 15238

Bob Heister, Lawyer, Pittsburgh PA 15238

Bradley Kaye, Architect, Bala Cynwyd PA 19004

Connor Cook, Design Researcher, Philadelphia PA 19148

Danielle Kim, Architect, Philadelphia PA 19130

David Hammes, Clean Energy, Doylestown PA 18901

David Salamon, Architecture, Philadelphia PA 19127

David Hincher, Architect, Philadelphia PA 19143

Drew Lavine, Architecture, Jenkintown PA 19046

Elizabeth Friedlander, Architect, Philadelphia PA 19147

Frank Grauman, Architect, Philadelphia PA 19120

Helena van Vliet, Architect, Kimberton PA 19442

Jessica Mathews, Office Administrator, Philadelphia PA 19123

John Holton, Architect/Engineer, Sewickley PA 15143

Kelly Vresilovic, Architect, Ardmore PA 19003

Kenneth Mitchell, Architect, Haverford PA 19041

Kit Elsworth, Architectural Research, Philadelphia PA 19123

Mark Shannon, Architect, Pittsburgh PA 15224

Mary McGregor, Student, Scranton PA 18509

Megan Strenski, Architect, Philadelphia PA19147

Natalie Hemlick, Architect, Lancaster PA 17601

Paul Levine, Architecture, Pittsburgh PA 15208

Paul Thompson, Architect, Philadelphia PA 19147

Rachel Thompson, Architect, Philadelphia PA 19119

Samina Iqbal, Architect, Swarthmore PA 19081

Samuel Marquez, Architect, Bensalem PA 19020

Scott Kelly, Architect, Philadelphia PA 19118

Scott Compton, Architect, Coatesville PA 19320

Steven Hawkins, Architect, Pittsburgh PA 15217

Tara Inglesby, Architecture, Holland PA18966

Wolfram Arendt, Architect, Philadelphia PA 19143

 

Puerto Rico

Fernando Abruna, Architect, San Juan PR 00901

 

Rhode Island

Edgar Adams, Architect + Educator, Barrington RI 02806

Jennifer Space, Architecture, Providence RI 02904

Mike Zimmerman, Engineer, Providence RI 02906

Rae Nistler, HVAC Design Engineer, Warwick RI 02888

Thomas Beresford, Architect, Providence RI 02906

 

South Carolina

Jane Frederick, Architect, Beaufort SC 29907

Keith Bowers, Ecological Restoration, Isle of Palms SC 29451

Lura Godfrey, Architect, Greenville SC 29609

Michael Brooks, Retired Teacher, Charleston SC 29412

Wendy Bertani, Architect, Columbia SC 29201

 

Tennessee

Alan Dooley, Architect, Nashville TN 37205

Blas Betancourt, Architect, Memphis TN 38103

Clark Buchner, Architect, Memphis TN 38122

Jordan Fay, Architect, Franklin TN 37069

Mark DeKay, Architectural Education, Knoxville TN 37917

Nissa Dahlin-Brown, Educator, Knoxville TN 37920

 

Texas

Alan Bunker, Architectural Intern, Houston TX 77009

Allison Smith, Designer, Dallas TX 75201

Anas Al Kassas, Architecture & Facade Engineering, Houston TX 77056

Andrea Freiburger, Architect, Austin TX 78704

Andrea Tejeda, Architect, San Antonio TX 78209

April Warner, Interior Architect, Dallas TX 75208

Blake Long, Construction Manager, Dallas TX 75204

C Michael Donoghue, Professional Engineer, Austin TX 78705

David Carroll, Architect, Austin TX 78702

David Bogle, Architect, San Antonio TX 78212

Ellen Hunt, Architect, Austin TX 78746

Gayle Borst, Architecture, Austin TX 78721

Gregory Taylor, Architect, Richardson TX 75080

Heather Holdridge, Sustainability Director, San Antonio TX 78210

Jon Bailey, Architecture, Farmers Branch TX 75234

Jonathan Smith, Architect, San Antonio TX 78201

Kelly Weckman, Designer, San Antonio TX 78212

Kendall Claus, Architecture, Austin TX 78705

Kristin Henry, Interior Designer, Dallas TX 75208

Lewis McNeel, Architect, San Antonio TX 78212

Maddie Meylor, Designer, Austin TX 78701

Michael Britt, Architect, San Antonio TX 78202

Nathan Landreville, Architecture, Austin TX 78705

Palmer Schooley, Architecture and Design, Houston TX 77098

Paul Dennehy, Architect, Fort Worth TX 76110

Sarah Simpson, Architect, Austin TX 78703

Sean Garman, Architect, Dallas TX 75219

Stephen Ross, Design/Build/Develop, Professor, Austin TX 78703

Stephen Colley, Architect, San Antonio TX 78218

Tom Hatch, Architect, Austin TX 78702

 

Utah

Chamonix Larsen, Architect, Bountiful UT 84010

Joerg Ruegemer, Architect and Professor, Salt Lake City UT 84112

Mark Vlasic, Landscape Architect + City Planner, Salt Lake City UT 84105

Nathan Webster, Architect, Salt Lake City UT 84111

Ole Fischer, Architect/Architectural Historian/Theoretician, Salt Lake City UT 84101

Thomas Candee, Architect, Salt Lake City UT 84105

 

Vermont

Alan Benoit, Architect, Manchester Center VT 05255

Ben Gordesky, Renewable Energy Manager, Burlington VT 05401

Bill Badger, Architect, Manchester Center VT 05255

Brian Leet, Architect, Burlington VT 05401

Catherine Lange, Designer, Burlington VT 05401

Christopher Huston, Architect, Waltham VT 05491

Donald Sherefkin, Architect, Marlboro VT 05344

Donna Church, Architect, Williston VT 05495

Donna Leban, Architect, South Burlington VT 05403

Douglas Sonsalla, Architect, West Fairlee VT 05083

Edward Joyce, Architect, Montpelier VT 05602

Elizabeth Herrmann, Architect, Bristol VT 05443

Eric Morrow, Architect, Burlington VT 05402

Evan Champagne, Architect, St. Albans VT 05478

Gary Hall, Architectural Photographer, Shelburne VT 05482

Harry Hunt, Architect, Stowe VT 05672

Heidi Davis, Architect, Middlesex VT 05602

Jay Caroli, Architect, Morrisville VT 05661

Jeff Stetter, Architect, Montpelier VT 05602

Jesse Robbins, Architect, Burlington VT 05401

John Dale, Architect, Middlebury VT 05753

Megan Nedzinski, Architect, Starksboro VT 05487

Michael Beattie, Architect, Middletown Springs VT 05757

Philip Wagner, Architect, Burlington VT 05401

Rebecca Campbell, Architect, Burlington VT 05408

Robert Duncan, Architect, Burlington VT 05401

Robert Caneco, Architect, North Hero VT 05474

Robert Swinburne, Architect, Brattleboro VT 05301

Robert Stoner, Architect, North Ferrisburgh VT 05473

Robert Duncan, Architect, Burlington VT 05401

Robert Hoppe, Architect, Westford VT 05494

Rudy Polwin, Architect, Waitsfield VT 05673

Stephen Selin, Architect, Shelburne VT 05482

Ted Landrum, Architecture Instructor, Northfield VT 05663

 

Virginia

Alastair Reilly, Architect, Charlottesville VA 22903

Alison Pavilonis, Architect, Arlington VA 22201

Ariana Coleman, Architecture, Chantilly VA 20152

Gail Pearson, Architect, Falls Church VA 22043

Gigi Scovel, Architect, Haymarket VA 20169

Glenn MacCullough, Architect, Arlington VA 22204

Hugh C. Miller, Architect and Educator, Richmond VA 23220

Marcy Giannunzio, Architect, Alexandria VA 22301

Sheila Christian, Architectural Designer, Alexandria VA 22310

Thomas Hill, Architecture, Fredericksburg VA 22408

 

Washington

Aaron Bush, Designer, Seattle WA 98102

Alex Wolfrum, Architect, Seattle WA 98102

Alison Miller, Architect, Leavenworth WA 98826

Alison Musch, Architectural Job Captain, Everett WA 98201

Amanda Wolfang, Architect, Seattle WA 98122

Anjali Grant, Architect, Seattle WA 98144

Anthony Perez, Architect - Concept Designer, Mercer Island WA 98040

Anton Dekom, Architect, Seattle WA 98102

Becky Roberts, Architect, Seattle WA 98119

Benjamin Fields, Architect, Tacoma WA 98405

Benjamin Emery, Architecture, Seattle WA 98122

Benton Johnson, Structural Engineer, Seattle WA 98121

Brad Benke, Architect, Seattle WA 98119

Brianne Tomlin, Architecture, Seattle WA 98125

Brooke Thompson, Architect, Seattle WA 98109

Callie Roberts, Landscape Architect, Seattle WA 98109

Casey Borgen, Architecture, Seattle WA 98136

Cassandra El-Soudani, Office Manager, Seattle WA 98107

Cassie Blair, Professional Programs Manager, Seattle WA 98107

Catherine Popolow, Architect, Kirkland WA 98034

Chris Hellstern, Sustainability Director, Seattle WA 98104

Chris Grammens, Architect, Seattle WA 98106

Christine Cornelius, Designer, Seattle WA 98107

Constance Holloway, Architect, Lake Forest Park WA 98155

David Cole, Architect, Seattle WA 98101

David Hall, Architect, Edison WA 98232

David Owsiany, Architect, Seattle WA 98119

David Strauss, Architect, Seattle WA 98119

David Arnold, Architect, Seattle WA 98103

Debbi Cleary, Architect, Snoqualmie WA 98065

Don Luthardt, Architect, Vancouver WA 98682

Dylan Glosecki, Architect, Seattle WA 98122

Emily McGuire, Design Professional, Seattle WA 98101

Gary Harris, Architect, Burien WA 98146

Gary Barber, Architect, Renton WA 98059

Geoffrey Anderson, Architect, Seattle WA 98118

George Wittman, Architecture, Mercer Island WA 98040

Heather DeGrella, Architect, Vancouver WA 98660

Jacob LaBarre, Architect, Seattle WA 98144

Jacqui Aiello, Designer, Seattle WA 98103

Jared Banks, Architect, Seattle WA 98115

Jason Wilkinson, Architect, Bainbridge Island WA 98110

Jay Hindmarsh, Architect, Seattle WA 98116

Jennifer Barnes, Architecture & Sustainability Consulting, Seattle WA 98105

Jessica Lapano, Architectural Designer, Seattle WA 98101

Jessie Templeton, Architect, Seattle WA 98117

Jessie McClurg, Architect, Seattle WA 98108

JoAnn Wilcox, Architect, Seattle WA 98116

John Jeffcott, Architect (retired), AIA emeritus, Seattle WA 98103

John Mackay, Architect, Seattle WA 98105

Jose Valle, Architect, Shoreline WA 98133

Joseph Mayo, Architect, Seattle WA 98112

Joseph Sadoski, Architectural Designer, Seattle WA 98122

Juan Vergara, Architect, Seattle WA 98122

Judy Theodorson, Professor, Spokane WA 99201

Karen Wood, Architect, Seattle WA 98122

Katherine Ranieri, Architect, Seattle WA 98112

Kevin Cleary, Architect, Bellevue WA 98004

Khue Nguyen, Architectural Designer, Bellingham WA 98229

Kimberly Mayhall, Architect, Seattle WA 98102

Kirinina von Slomski, Student, MArch Candidate, Seattle WA 98102

Kirsten Dahlquist, Architect, Seattle WA 98115

Kristen Dotson, Architecture, Kent WA 98042

Kristin Kelsey, Architecture, Seattle WA 98112

Kristin Boyer, Controller Architectural Organization, Seattle WA 98107

Kristina Keller, Director of Operations, Vancouver WA 98661

Kyle Kiser, Architectural Designer, Seattle WA 98103

Landon DeFelice, Architect, Spokane WA 99037

Leslie Lane, Design Professional, Seattle WA 98105

Lisa Richmond, Executive Director, AIA Seattle, Seattle WA 98144

Lona Rerick, Architect, Vancouver WA 98665

Lottie Eskilsson, Architect, Seattle WA 98122

Margaret Heim, Architect, Certified Passive House Designer, Seattle WA 98102

Marjorie Anderson, Architecture Admin, Seattle WA 98115

Mark Cork, Architect, Seattle WA 98117

Mark Hurley, Architect, Tacoma WA 98446

Melissa von Borstel, Architect, Vancouver WA 98661

Michael Everett, Architecture, Seattle WA 98101

Nancy Harmon, Controller Architectural Business, Seattle WA 98105

Neil McCarthy, Architect, Bellingham WA 98225

Omar Al-hassawi, Clinical Assistant Professor, Pullman WA 99164

Phillip Czosnyka, Architect, Seattle WA 98103

Phillip Tomlinson, Architect, Seattle WA 98109

R David Frum, Architect, Seattle WA 98101

Rebecca Barnes, Architecture & Urban Design, Seattle WA 98119

Rebekah Cason, Architect, Seattle WA 98119

Robert Dooley, Architect, Bremerton WA 98311

Robert Drucker, Architect, Seattle WA 98117

Rodrigo Meira, Architect, Seattle WA 98104

Rohit Eustace, Architect, Seattle WA 98168

Ronald Rochon, Architect, Seattle WA 98177

Ryan Luthman, Architect, Seattle WA 98109

Sarah A'Hearn, Architecture, Seattle WA 98104

Scott Wolf, Architect, Seattle WA 98115

Sean Waldron, Architect, Seattle WA 98104

Sharon Robinson, Architect, Bellingham WA 98225

Sheri Olson, Architect, Seattle WA 98146

Stacey Crumbaker, Interior Design, Seattle WA 98104

Stefano Zucca, Job Captain, Everett WA 98201

Susan Costa Paschke, Landscape Architect, Seattle WA 98106

Thomas Angell, Architect, Spokane WA 99224

Timothy Buckley, Architect, Shoreline WA 98133

Tina Nguyen, Architecture, Federal Way WA 98023

Tina Keller, Director of Operations, Architecture, Vancouver WA 98661

Tristan Walker, Architectural Intern, Seattle WA 98119

Uwe Bergk, Architect, Seattle WA 98117

Walter Schacht, Architect, Seattle WA 98112

Whitney Pearce, Architect, Seattle WA 98118

Zachary Pena, Architectural Designer, Seattle WA 98112

 

Wisconsin

Jacqueline Kinney, Architecture, Whitefish Bay WI 53211

Lana Zoet, Architect, Madison WI 53703

Thomas Cox, Architect, Appleton WI 54913

 

Wyoming

Jacob Ernst, Architectural Designer, Casper WY 82601

Prescott Muir, Architect and Educator, Jackson WY 83001

 
 

Yes, please add my name to the list of open letter signatories.

Full Name *
Full Name
Home Address

* Indicates required field